Hungarian (formal)Romanian

Eseménynaptár

November 2017
H K Sz Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Képtár

keptar1

   Megnézem a  képtára
facebook
 
forum
 
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny - Országos döntő 2013
2013. április 29. hétfő, 20:02
   simonyi  Április 26-28. között zajlott iskolánkban a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos döntője. 15 megye 74 V - VIII. osztályos diákja mérte össze tudását a hétvégi versenyen, majd a szép tavaszi napsütésben Várfalávra kirándult, ahol meglátogathatta a Kallós Zoltán múzeumot, ezután pedig kézműves tevékenységen vehetett részt. 
    A verseny feszültségei után az eredményvárás izgalma csak másnap, vasárnap ért véget, amikor a zsűri korosztályonként díjazatta a legjobb helyesírókat, akik közül az első három, a budapesti kárpát-medencei döntőben fogja Erdélyt képviselni. 
    Az alábbiakban a díjazottak névsorát közöljük. Gratulálunk a győzteseknek és felkészítő tanáraiknak, további sikeres versenyzést kívánunk nekik! 
 

simonyi
5. osztály

I. díj - Kintel Alexandra, Vasile Lucaciu Általános Iskola, Nagykároly

II. díj - Gáspár Bálint, Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

III. díj - Goró Ágota, Palló Imre Művészeti Líceum, Székelyudvarhely

D1 - Szabó Dóra Renáta, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

D2 - Ferencz-Nagy Zoltán, 15-ős számú Általános Iskola, Brassó


6. osztály

I. díj – Farkas Edina, Mikes Kelemen Líceum, Sepsiszentgyörgy

II. díj – Márton Vazul, Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda

III. díj – Császár Mónika, Művészeti Líceum, Marosvásárhely

D1 – Garfield Adrienne, János Zsigmond Líceum, Kolozsvár

D2 – Molnár Zsuzsa, Sigismund Toduţă Zenelíceum, Kolozsvár


7. osztály

I. díj – Muszka Zsuzsa, 1-es sz. Általános Iskola, Nagykároly

II. díj – Udvari Hanga, Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda

III. díj – Vizi Abigél, Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy

D1 – Baranyai István, 10-es sz. Általános Iskola, Szatmárnémeti

D2 – Antal Katalin, Kos Károly Általános Iskola, Körösfő


8. osztály

I. díj – Dorgó András Miklós, Nagy Imre Általános Iskola, Csíkszereda

II. díj – Gurza Kriszta Beáta, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

III. díj – Péntek Emese, NicolaeTitulescu Általános Iskola, Kolozsvár

D1 – Bogdán Eszter, Simion Bărnuţiu Általános Iskola, Zilah

D2 – Ambrus Dorottya, Vaskertes Általános Iskola, Gyergyószentmiklós